<oembed><version>1.0</version><provider_name>SEMIBING</provider_name><provider_url>https://blog.semibing.com</provider_url><author_name>semibing</author_name><author_url>https://blog.semibing.com/index.php/author/semibing/</author_url><title>Buy BLF6G38LS-100 &#x2013; 100W LDMOS RF Power Transistor for 380&#x2013;470 MHz Communication Systems - SEMIBING</title><type>rich</type><width>600</width><height>338</height><html>&lt;blockquote class="wp-embedded-content" data-secret="xr0U6kqMHG"&gt;&lt;a href="https://blog.semibing.com/index.php/2025/06/19/blf6g38ls-100/"&gt;Buy BLF6G38LS-100 &#x2013; 100W LDMOS RF Power Transistor for 380&#x2013;470 MHz Communication Systems&lt;/a&gt;&lt;/blockquote&gt;&lt;iframe sandbox="allow-scripts" security="restricted" src="https://blog.semibing.com/index.php/2025/06/19/blf6g38ls-100/embed/#?secret=xr0U6kqMHG" width="600" height="338" title="&#x300A; Buy BLF6G38LS-100 &#x2013; 100W LDMOS RF Power Transistor for 380&#x2013;470 MHz Communication Systems &#x300B;&#x2014;SEMIBING" data-secret="xr0U6kqMHG" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" class="wp-embedded-content"&gt;&lt;/iframe&gt;&lt;script&gt;
/*! This file is auto-generated */
&lt;/script&gt;
</html><thumbnail_url>https://blog.semibing.com/wp-content/uploads/2025/06/d6ed3dba-6e5d-49df-a610-10e3680c71b5.png</thumbnail_url><thumbnail_width>696</thumbnail_width><thumbnail_height>720</thumbnail_height><description>BLF6G38LS-100, Ampleon RF Transistor, 100W RF Power, LDMOS Transistor, UHF Band Transistor, 470 MHz RF Amplifier, RF Power Devices, Buy RF Components Online</description></oembed>